STATICKÉ INŠTALÁCIE

20. – 22. 09

 
 
hala-artists_PISEK-dielo.jpg

JAKUB PIŠEK

Podchod pri hoteli Elizabeth

Kubo Pišek je multi umelec okrem iného známy aj z dvojice Nano Vjs, či Barcode Djs. Na HALE nainštaluje zopár reproduktorov, ktorých zvuk Vás prekvapí v priestore, ktorým v Trenčíne bežne prechádzate.

 
hala-artists_GALBAVY-dielo.jpg

MAREK GALBAVÝ

Mierové námestie

Staticko-kinetický objekt ľudského merítka. Akýsi „totem“ súčasnosti pozostávajúci zo sklenej štruktúry. Tá má niesť odkazy na rôzne prepojenia, či schému fungovania systémov vo verejnom priestore. Interaktívny objekt vo verejnom priestore bude po formálnej stránke evokovať tvar výkričníka. Tento projekt je voľným pokračovaním inštalácie Public Structures (2018) ktorý abstraktne pojednáva o ľuďoch, ktorí sa snažia pohnúť z miesta či zmeniť smer, no stále sú len na jednom mieste.

hala-artists_cerno-dielo.jpg

MICHAL ČERNO

Mierové námestie

Dielo Michala Černa vychádza z formy „Performance boxu“, ktorý navrhol priamo pre účely prezentácie občianskeho združenia Hala na festivale Pohoda. Jeho aktualizovaná verzia „Laser box“ je postavená na optickom zážitku, kedy v konštrukcii boxu žiari jeden zelený laserový lúč, odrážajúci sa od zrkadlových plôch. Tým lúč v ohraničenom priestore boxu vytvára abstraktnú priestorovú lineárnu kresbu prerezávajúcu hmlovinu, multiplikuje svoju dĺžku a končí v nekonečne tmy.

hala-artists_social.fucek.jpg

POEZIOMAT

Pasáž Zlatá Fatima

 Poeziomat je automat na verše v podobe kovovej rúry pripomínajúcej periskop ponorky.  Počas troch dní v Trenčíne si môžete v centre mesta vypočuť básne od desiatich slovenských a desiatich českých autorov, napr. Michala Habaja, Petra Šuleja, Márie Ferienčúhovej, Egona Bondyho, či J. H. Krchovského, Jáchyma Topola a iných.